Want more details?
Providing efficiency to your farm, construction site, or anything else in between.
308-326-4660
990 Gallon with a 35ft retractable hose reel.
235/75/16 Tires
30 GPM Gas Engine with electric start
3 Baffle Tank
Interior lights
90 gallon def with hose fill and 25ft hose reel
Jack and Coupler Features
- 2 5/16" Coupler
Wheels and Suspension Features
- Break Away Switch
- Electric Brake(s)
- 8 Hole Wheels
- Spring Suspension
- Cambered Spring Suspension
Safety Convenience and Electrical Features
- Front Tongue Toolbox
- 7-Way Plug
- DOT Approved Lighting
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options!
Country Load Trailer Sales Madrid, NE
Status: available
Fuel Trailer
Stock #: FB990DEF
$18,995
Price
Quick Specs
| Location: | Madrid, NE |
| Stock Number: | FB990DEF |
| Trailer Type: | Fuel Trailer |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 14000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 14000 lbs |
Options
| Jack and Coupler Features: | 2 5/16" Coupler |
| Wheels and Suspension Features: | Break Away Switch, Electric Brake(s), 8 Hole Wheels, Spring Suspension, Cambered Spring Suspension |
| Safety Convenience and Electrical Features: | Front Tongue Toolbox, 7-Way Plug, DOT Approved Lighting |
Additional Information
| Stock Number: | FB990DEF |
| Year: | 2026 |
| Make: | Farm Boss |
| Model: | Fuel Trailer |











